fbpx

Main Slider

Aktualności

Sprawdź najnowsze wydarzenia i oferty firmy PTM.

Naczepy STAS
Naczepy STAS

STAS Polska. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy STAS na Polskę, sprawdź naszą ofertę.

Ruchome Podłogi

Autoryzowany dystrybutor i serwis w Polsce

Przyczepy Hueffermann

PTM oficjalnym dystrybutorem marki Huefferman na Polskę. Sprawdź ofertę.

Naczepy Cubas Segre

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowej marki CUBAS SEGRE.

Naczepy Moeyersons

Zostaliśmy autoryzowanym dystrybutorem MOEYERSONS NV w Polsce.

Previous Next Play Pause

Mocne naczepy

STAS

Lekkie naczepy

Specjalne naczepy

Naczepa STAS

Stas - logo

Przyczepa

Huffermann

Naczepa CUBAS SEGRE

FGM

Moeyersons

Rozwiązania dla przemysłu

Systemy KEITH

Autoryzowany serwis

 

Oferty

Pojazdów używanych.wejdź

pojazdy używane - odkup

Jesteś zainteresowany wymianą pojazdu na nowy a nie wiesz co zrobić ze starym? Mamy propozycję:

  • udokumentuj stan pojazdu
  • wypełnij formularz odkupu pojazdu
  • poczekaj na naszą odpowiedź i wymień na nowy

czytaj więcej...

Nagła awaria wykluczyła pojazd z użytku? Jeśli potrzebujesz szybkiej i fachowej pomocy jesteśmy do twojej dyspozycji. Skontaktuj się z naszym działem serwisu...Podsumowanie 2016 roku na rynku naczep

Jak co roku, serdecznie dziękuję wszystkim Klientom, Partnerom, Przyjaciołom i Dostawcom za zaufanie i biznes wspólnie zrobiony w roku 2016.

Spróbuję dokonać podsumowania w zakresie sprzedaży naczep nowych i używanych w Polsce za rok 2016. W minionym roku odnotowaliśmy 13% wzrost rynku w rejestracjach naczep nowych i zaledwie 1,5% wzrost rynku naczep używanych. Wzrost sektora nowych pojazdów spowodowany jest głównie rosnącym zapotrzebowaniem na naczepy kurtynowe do transportu międzynarodowego. Główni gracze w Polsce to od lat: Schmitz, Krone, Wielton i Koegel (razem dostarczyli blisko 14 000 szt. naczep kurtynowych).

Rejestracje naczep ciężarowych:

  • 2016 - Używane ogółem 8917, wywrotki 634,
  • 2016 - Nowe ogółem 21954, wywrotki 2810,
  • 2015 - Używane ogółem 8787, wywrotki 502,
  • 2015 - Nowe ogółem 19423, wywrotki 2700,

W segmencie naczep wywrotek rynek wzrósł o 4%, jednak w miesiącach: maj, lipiec i sierpień nastąpiło znaczne wyhamowanie sprzedaży. Polski rynek naczep wywrotek sięga już ilości zbliżonych do rynku niemieckiego, który uznawany jest od zawsze za największy w tej kategorii pojazdów w Unii Europejskiej. Coraz więcej klientów specyfikuje naczepy w bardzo bogatym wyposażeniu, skupia się na jakości, marce oraz niskiej masie własnej, co niewątpliwie nas cieszy, ponieważ takie zalety posiadają pojazdy Stas i Langendorf, które oferuje PTM Polska. Dodatkowym czynnikiem jest obliczanie ceny pojazdu metodą TCO (total cost of ownership), zamiast najniższej ceny w dniu zakupu.

Od lat przedstawiamy obliczenia i projekcje jak zakup pojazdu z górnej półki np. Stasa zwraca się po 3-5 latach. Uzyskując wysoką cenę odsprzedaży i bardzo niskie koszty utrzymania w okresie eksploatacji 3-5 lat (40000eur zakup - 28000eur odsprzedaż + 2000eur obsługi = 14000eur koszt rzeczywisty posiadania, efekt na 4 lata to 290eur miesięcznie), to jedyna słuszna metoda kalkulacji inwestycji, która ukazuje dlaczego warto kupować u nas produkty Premium. Przypominam, że prowadzimy doradztwo techniczne i finansowe oraz stosujemy gwarancje odkupu dla wsparcia bezpieczeństwa Państwa inwestycji.

Nasze marki odnotowały znaczące wzrosty: Stas 151 szt. to 18% wzrost; Langendorf 44 szt. - 38% wzrostu; Hueffermann 12 szt. - 20% wzrostu. PTM Polska szósty rok z rzędu uplasowała się na pozycji lidera segmentu Nowa Ruchoma Podłoga z wynikiem 125 szt. co stanowi blisko 48% rejestracji na rynku polskim, nasza konkurencja wspólnie zrealizowała sprzedaż 132 sztuk. Dodatkowo odnieśliśmy sukces w zakresie sprzedaży naczep Ruchoma Podłoga używanych. Głównie za sprawą bardzo dobrego produktu i kompleksowej obsługi posprzedażowej, w tym sieci serwisowej 20 oddziałów, dystrybucji części zamiennych, finansowania, wypożyczalni i nie wolno pominąć wysoko wykwalifikowanej, pomocnej załogi.

Gorąco zachęcam do dalszej współpracy i korzystania z wszystkich linii biznesu jakie oferuje dzisiaj grupa PTM Polska. Dla lepszego kontaktu z Państwem uruchomione instrumenty takie jak kanał Youtube Ptmpolska, Facebook Ptmpolska jak również nasz miesięczny newsletter pozwolą śledzić liczne nowości, wydarzenia, promocje i ciekawostki jakie w tym roku będziemy realizować dla Państwa.

Z poważaniem

Tomasz Bartoszewicz
Dyrektor Zarządzający - Prokurent
PTM Polska Sp. z o.o.Źródło: CEPiK 2016