fbpx
Regularne sprawdzanie i utrzymywanie w czystości szyny górnej ma wiele zalet. Te przydatne wskazówki wyjaśniają, jak i dlaczego.

Jak to działa?
Prowadnica powinna być zawsze czysta, aby zapobiec blokowaniu kół ślizgowych wózka ściany grodziowej. W przeciwnym wypadku wózek ściany grodziowej może utknąć i w najgorszym wypadku, górna prowadnica może ulec uszkodzeniu.

WSKAZÓWKI
1 / Czyść górną prowadnicę po każdym transporcie, szczególnie przy transporcie ładunków, które się intensywnie kurzą. Drobne cząstki, które pozostają w górnej prowadnicy, mogą się znajdować w łożyskach kółek ślizgowych. W dłuższej perspektywie może dojść do zatarcia łożysk i ostatecznie do uszkodzenia prowadnicy górnej.

2 / Obsługa górnej prowadnicy dwa razy w tygodniu utrzymuje pojazd w najlepszej kondycji przez dłuższy czas. Jeśli to możliwe, wyczyść prowadnicę za pomocą pistoletu pneumatycznego (patrz zdjęcie). Nie tylko usuwa resztki pozostałości i cząstki pyłu, ale również unikasz kosztów naprawy zaciętych łożysk lub uszkodzonej prowadnicy górnej w dłuższej perspektywie.

3 / Sprawdzaj regularnie czy łożyska wózków ściany grodziowej nie wykazują znacznego oporu. Można to zrobić wizualnie podczas pracy ruchomej podłogi ale można również sprawdzić stan łożysk wózków ściany grodziowej przesuwając ręcznie ścianę grodziową. Jeśli łożyska wykazują znaczny opór zalecamy wymianę.
FaLang translation system by Faboba